Pismo nie jest dla prywatnego wyjaśniania
Niech Pan błogosławi każdego kto czyta i skrutuje swoje serce z pomocą słowa Bożego
Szukajcie, a znajdziecie!
niedziela, 11 października 2009
Honoracki Dzień Młodzieży
Wiadomości Prowincjalne (NR 009 - PO XXII KP)
HONORACKI DZIEŃ MŁODZIEŻY W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ
30 maja 2009 roku, w Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą, odbył się IX Honoracki Dzień Młodzieży. Pomimo deszczowej pogody do południa, wszystkie zespoły i soliści stawili się w komplecie. Hasłem tegorocznego Honorackiego Dnia Młodzieży było: WARTO PIĘKNIE ŻYĆ.
Program Dnia Młodzieży składał się z dwóch części.
PIERWSZA CZĘŚĆ
odbyła się w Sanktuarium bł. Honorata: Msza święta koncelebrowana, której przewodniczył br. Krzysztof Lewandowski - delegat Prowincjała i on skierował do młodzieży słowo.
Oprawę muzyczną przygotowała schola z Białobrzegów pod kierunkiem s. Beaty, służki, a liturgiczną - miejs-cowi ministranci. Słowo Boże odczytała młodzież z Cielądza, modlitwę wiernych zaś przygotowała młodzież z Mariówki. Przed błogosławieństwem modlitwę o dobry wybór drogi życiowej odczytała przedstawicielka mło-dzieży z Żuromina. Młodzież licznie korzystała z sakramentu pojednania, a także zapoznała się z Sanktuarium. Następnie wszyscy zebrani, przy akompaniamencie miejscowej orkiestry dętej przemaszerowali na błonia - miejsce przeglądu - przy ul. Bielińskiego.
DRUGA CZĘŚĆ
rozpoczęła się o godzinie 15.3o. Prawie przez cztery godziny prezentowały się zespoły, schole i soliści. Miłym przerywnikiem był zespół taneczny z Czerniewic, który wzbudzał entuzjazm swą radością.
W przeglądzie udział wzięło 30 zespołów muzycznych, schol, chórów i solistów. Wykonawcy przybyli z Bielin, Cielądza, Drzewicy, Gielniowa, Czerniewic, Inowłodza, Kochanowa, Lubani, Mogielnicy, Nowego Miasta, Rawy Mazowieckiej, Sadkowic i Żuromina.
Po zakończeniu prezentacji piosenek przez wykonawców wystąpił góralski zespół Harnasie i Małe Harnasie z Podhala, który zaprezentował w tańcach, śpiewie, muzyce, gwarze oraz strojach żywy folklor Skalnego Podhala. Programy artystyczne opracowane w formie układów zbiorowych - tańce solowe, popisy tańca zbójnickiego i zabawy góralskich dzieci wniosły dużo radości.
Po góralach nastąpił najbardziej emocjonujący punkt programu - ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i upominków oraz występ laureatów.
Zwycięzcą okazała się schola z Żuromina pod sympatyczna nazwą „Boży Uśmiech” pod kierunkiem p. Agniesz-ki Oszczudłowskiej.
ze strony www.honorat.pl
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz